6 DÔVODOV, PREČO JE TEAMBUILDING V ESCAPE ROOM NAJLEPŠÍ NÁPAD

Či už je váš pracovný tím nový, alebo naopak, už roky spolupracujete, teambuilding je skvelou príležitosťou, ako sa spolu s kolegami dostať z typického kancelárskeho prostredia a zažiť niečo zábavné, ​​čo môže vášmu tímu zároveň priniesť cenné poznatky a skúsenosti.

Ale ako zorganizovať originálny firemný teambuilding, pri ktorom si príde každý člen tímu na svoje?

Tušíte správne. Odpoveďou je ÚNIKOVÁ IZBA. 🙂

A tu je TOP 6 dôvodov, prečo je to tak.

1. SPOZNÁTE SVOJE SILNÉ STRÁNKY AJ SLABINY

Najcennejšia vec, ktorú môžete pri teambuildingu odhaliť, sú silné a slabé stránky jednotlivcov vo vašom tíme, ale aj vášho tímu ako celku. A prečo čakať na reálnu krízovú situáciu, aby ste zistili, že vám v tíme chýba vodca alebo máte problém navzájom komunikovať, keď váš tím pracuje pod tlakom?

Neriskujte a odhaľte svoje medzery včas. V čase krízy bude váš tím pripravený. 🙂

teambuilding v escape room

Počas našich niekoľkoročných skúseností s navrhovaním únikových izieb a pozorovaním tímov ako spolupracujú v našich únikových hrách, sme vyselektovali 4 hlavné charakteristiky hráčov, s ktorými v tíme máte úspech na dosah. Či tvoríte so svojim tímom “dokonalé kvarteto” sa môžete dočítať v našom článku 4 typy hráčov, s ktorými uspejete v každej escape room.

2. NAUČÍTE SA KOMUNIKOVAŤ

Komunikácia je kľúčom k úspechu. Či už sa chystáte so svojim tímom na významné obchodné stretnutie, alebo pomáhate pripraviť veľkú prezentáciu, uistite sa, že každý spolupracovník má vo všetkom jasno. Určite nechcete duplikovať prácu niekoho iného alebo robiť veci kontraproduktívne.

A rovnako to funguje aj v escape room. Členovia tímu musia intenzívne komunikovať nielen preto, aby odhalili všetky stopy, ale tiež rozlúštili hádanky a mechanizmy, na ktoré niekedy jedna ruka nestačí.

Rovnako ako v pracovnom prostredí, aj v únikovej miestnosti je komunikácia zároveň skvelým šetričom času.

Každý člen musí zdieľať so spoluhráčmi informácie o tom, čo našiel, čo už stihol úspešne vylúštiť alebo naopak – riešenia, ktoré skúsil, ale nefungovali. Vďaka tomu sa môžu spoluhráči sústrediť na vymýšľanie nových stratégií a vyhnúť sa tak zbytočným stratám času.

teambuilding v escape room stratení v čase

V konečnom dôsledku je tak escape room skvelým spôsobom, ako zistiť, ako dobre (alebo aj zle :)) váš tím komunikuje pod tlakom, a tiež vám dáva príležitosť rozvíjať vaše komunikačné zručnosti.

3. VYBUDUJETE SI MEDZI SEBOU DÔVERU

Jednou z najdôležitejších častí teambuildingu je možnosť rýchlo si vybudovať dôveru k svojmu tímu.

Možno ste sa už stretli s cvičeniami budovania dôvery, pri ktorých ste mali zaviazané oči a váš tímový partner vás mal navigovaním bezpečne previesť z bodu A do bodu B.

Skutočne vám ale takáto aktivita napovie, či budete schopní pracovať so svojimi spolupracovníkmi? Či sú vytrvalí, spoľahliví alebo vedia komunikovať? To sú otázky,  na ktoré odpoveď ľahko nenájdete na základe takéhoto cvičenia, ale pri úteku z escape room áno.

Po úspešnom úniku z izby, môžete veriť, že Michal vždy všetko zodpovedne dotiahne do konca, vďaka jeho trpezlivosti, ktorú ste si všimli pri riešení zložitých hádaniek. Rebeka s Petrom si zas vedia udržať nadhľad aj v stresujúcich situáciách, keď zvyšok tímu začína panikáriť. Keď bude váš tím v práci pod tlakom, budete sa vedieť spoľahnúť, že táto dvojica potiahne váš projekt vpred.

Dôvera, ktorú si vybudujete v únikovej izbe, je práve druh dôvery, ktorú vo svojom pracovnom živote potrebujete.

4. NAUČÍTE SA SPOLU VYHRÁVAŤ (ALEBO PREHRÁVAŤ 🙂 )

Ako tím na pracovisku zdieľate výsledky každého projektu. Niekedy vyhráte veľkú zmluvu, inokedy dostane projekt, na ktorý si brúsite zuby, iná firma. Či už vyhráte alebo prehráte, pracovali ste na tom spolu a následkom budete čeliť taktiež spoločne.

Teambuilding v escape room je skúsenosťou, ktorá môže rýchlo a efektívne pomôcť vášmu pracovnému tímu cítiť sa ako skutočný tím.

Len si to predstavte. Ste spoločne zamknutí v miestnosti. Odkázaní na seba a pomoc svojich kolegov. Čas beží. Všetci pracujete na dosiahnutí jedného spoločného cieľa – UNIKNÚŤ!

A čo je najdôležitejšie, nik nemôže uspieť (alebo zlyhať) sám.

5. NAVZÁJOM SA LEPŠIE SPOZNÁTE

Ako povedal Platón: „Hodina hry umožní spoznať človeka viac ako rok konverzácie.”

Najlepším spôsobom, ako spoznať svojich spoluhráčov, je vidieť ich fungovať v rôznych prostrediach. Keď vidíte tých istých ľudí každý deň v rovnakom pracovnom prostredí, dostanete sa do rutiny toho, ako konáte a čo hovoríte. Aktivity zamerané na budovanie tímu vás však vytlačia z vašej zóny pohodlia a umožnia vám reagovať na nové výzvy. 

Možno ste netušili, že Lukáš má fotografickú pamäť. Ale ako náhle bolo treba identifikovať páchateľov,  na prvý pohľad rozpoznal všetky podozrivé tváre. A čo Katka? Zvyčajne taká tichá, no keď vstúpila do väzenskej cely, ujala sa slova práve ona. Vďaka svojim jazykových schopnostiam prekladala čínske znaky na stenách bez použitia nápovedy a ušetrila vám tak kvantum práce a času.

teambuilding v escape room

Bez ohľadu na to, ako ste koho doteraz vnímali, budete určite odchádzať z teambuildingu v únikovej izbe s úplne novým pohľadom na vašich členov tímu.

6. NIET NAD SPOLOČNÉ ZÁŽITKY

Teambuilding je možnosť stretnúť sa s kolegami mimo kancelárie a vytvoriť si tak spoločné zážitky, ktoré nemusia nevyhnutne súvisieť s prácou.

Ak je vašou najzábavnejšou spomienkou s kolegami to, že ste niekomu prestavili pozadie na pracovnej ploche v čase jeho neprítomnosti, je najvyšší čas opustiť kanceláriu a ísť sa zabaviť so svojim tímom von.:)

Netvrdíme, že po teambuildingu v escape room budete všetci najlepšími priateľmi, ale určite si budete pamätať, na koho sa môžete v stresujúcich časoch spoľahnúť.

Keď sa blíži deadline projektu a napätie v kancelárii stúpa, môže vám to pomôcť obzrieť sa späť a spomenúť si, že ste už takú situáciu spolu úspešne zdolali… Dokonca ste sa pri tom zabavili.

A koniec koncov, ak dokážete spolu utiecť z väzenia, určite spolu dokážete včas dokončiť aj výročnú správu o projekte… 🙂

ÚNIKOVÁ IZBA – SKVELÁ AKTIVITA  PRE FIREMNÝ TEAMBUILDING

Teambuilding v escape room je užitočnou lekciou, aby si všetci v tíme uvedomili, že každý svojou prácou prispieva k finálnej úlohe tímu, a že je jeho práca dôležitá pre celkový výsledok.

Umožňuje, aby každý v tíme spolupracoval na dosiahnutí spoločného cieľa – UNIKNÚŤ v čase 70 minút. A to všetko riešením zábavných interaktívnych hádaniek, pri ktorých si každý člen tímu príde na svoje.

STE PRIPRAVENÍ ZAŽIŤ ORIGINÁLNY FIREMNÝ TEAMBUILDING PLNÝ ZÁBAVY?

Využite zľavu 10% na teambuilding a rezervujte si so svojim tímom dobrodružstvo ešte dnes.