Making of Jig Saw

O tom, že čas letí v únikových izbách neuveriteľne rýchlo, už asi všetci vieme. Prenesme sa však zo sedemdesiatich minút potrebných na hru do inej dimenzie. Košice, Alžbetina ulica, prvý október 2015. Aj dnes počujeme ozveny balvana, ktorý nám padol zo srdca v deň otvorenia našej druhej escape room. K staršiemu bratovi Tutanchamonovi pribudol o deväť mesiacov mladší Jig-saw. Akoby to bolo včera, pritom sú to už roky…

Sme Aďka a Filip, medzičasom nám do rodinky pribudla dcérka Amy. Izbu stavala spolu s nami, hoci ešte v brušku. Napriek radostnému očakávaniu sme však nelietali v rozprávkach, po dobrodružnom Tutanchamonovi sme si zvolili tému na prvý pohľad hororovú. Vtedy sme na hororoch naozaj fičali, ale malo to aj racionálny dôvod. Priestor, ktorý bol k dispozícii, sa totiž práve na takýto druh hry hodil ako ušitý.

Z pivnice laboratórium

Spočiatku to bol poriadny malér. Pivnica nevetraná azda sto rokov, nevedeli sme v nej vydržať ani desať minút. Ako prvú sme preto zriadili vzduchotechniku. Samotná výstavba prebiehala jednoduchšie ako v Tutanchamonovi, veď recepcia už bola hotová a mali sme aj prvé know-how. Veľmi veľa vecí sa však menilo, prerábalo, presúvalo.

Nebolo to jednoduché, keďže napríklad kvôli dokončenej recepcii sme sa museli so všetkým hýbať oveľa opatrnejšie. Spoločnými silami aj s otcovou veľkou pomocou sme to však dokázali. Neradi by sme veľa prezrádzali, ale samotná postava Jig-sawa je vyrezávaná rezbárom a v izbe dominujú „suveníry“ zo starých zubných ambulancií.

Jig Saw má obľúbený dopravný prostriedok

Od začiatku sme vedeli, že v priestoroch na „Betke“ (Alžbetina ulica) budeme mať dve únikové izby. Dúfali sme, že Tutanchamon z nás spraví boháčov a zároveň zafinancuje výstavbu “Sawka“. Opak bol však pravdou, začiatky boli nesmierne ťažké. Našu firmu nik nepoznal, únikové izby boli na Slovensku v plienkach a o franšíze, akú máme teraz, teda 14 únikových izieb v troch mestách, sme ani nesnívali. Napriek tomu sme sa nevzdali a išli si za svojim cieľom. Dnes sme neskutočne hrdí, že spolu s vami oslavujeme šieste narodeniny izby Jig-saw.

Dokázali sme to!

TheRooms tvorí obrovský kolektív skvelých ľudí a stonásobne väčší počet spokojných zákazníkov a našich fanúšikov. Väčšina z vás, skúsených, už Jig-saw pravdepodobne hrala, niektorí dokonca z oboch strán, keďže je to izba špecifická tým, že sa dá zahrať aj dvakrát. Ak patríte medzi nových hráčov a obávate sa hororovej tematiky, môžete byť v pohode. Hra je síce dostupná len od 15 rokov, ale žiadne strašenie nehrozí a sami si môžete vybrať, v akej atmosfére sa chcete zabaviť. Jedno je však isté, našu klasickú oldschoolovú izbu, jednu z najstarších na Slovensku a zároveň stále funkčnú, si určite užijete a vo vašom repertoári nesmie chýbať.

Hra sa začína!