6 DÔVODOV, PREČO JE ONLINE ESCAPE ROOM TEAMBUILDING SKVELÝ NÁPAD

Či už je váš pracovný tím nový, alebo naopak, už roky spolupracujete, teambuilding, resp. online teambuilding je skvelou príležitosťou, ako sa spolu s kolegami dostať z typického pracovného prostredia a zažiť niečo zábavné, ​​čo môže vášmu tímu zároveň priniesť cenné poznatky a skúsenosti.

Aj online teambuilding vie byť zábavný

Ale ako zorganizovať originálny firemný teambuilding, pri ktorom si príde každý člen tímu na svoje počas lockdownu, keď je všetko zavreté?

Máme pre vás jeden tip – ONLINE ÚNIKOVÉ HRY.

A tu je TOP 6 dôvodov, prečo je to tak.

1. SPOZNÁTE SVOJE SILNÉ STRÁNKY AJ SLABINY

Najcennejšia vec, ktorú môžete pri teambuildingu odhaliť, sú silné a slabé stránky jednotlivcov vo vašom tíme, ale aj vášho tímu ako celku. A prečo čakať na reálnu krízovú situáciu, aby ste zistili, že vám v tíme chýba vodca alebo máte problém navzájom komunikovať, keď váš tím pracuje pod tlakom?

Neriskujte a odhaľte svoje medzery včas. V čase krízy bude váš tím pripravený. 🙂

Počas našich niekoľkoročných skúseností s navrhovaním únikových izieb a pozorovaním tímov ako spolupracujú v našich únikových hrách, sme vyselektovali 4 hlavné charakteristiky hráčov, s ktorými v tíme máte úspech na dosah. Či tvoríte so svojim tímom “dokonalé kvarteto” sa môžete dočítať v našom článku 4 typy hráčov, s ktorými uspejete v každej escape room.

2. NAUČÍTE SA KOMUNIKOVAŤ

Komunikácia je kľúčom k úspechu. Či už sa chystáte so svojim tímom na významné obchodné stretnutie, alebo pomáhate pripraviť veľkú prezentáciu, uistite sa, že každý spolupracovník má vo všetkom jasno. Určite nechcete duplikovať prácu niekoho iného alebo robiť veci kontraproduktívne.

A rovnako to funguje aj v escape room. Členovia tímu musia intenzívne komunikovať nielen preto, aby odhalili všetky stopy, ale tiež rozlúštili hádanky a mechanizmy, na ktoré niekedy jedna ruka či  jeden pár očí nestačí.
záhady escame room spoznáte aj online

Rovnako ako v pracovnom prostredí, aj v únikovej miestnosti je komunikácia zároveň skvelým šetričom času.

Každý člen musí zdieľať so spoluhráčmi informácie o tom, čo našiel, čo už stihol úspešne vylúštiť alebo naopak – riešenia, ktoré skúsil, ale nefungovali. Vďaka tomu sa môžu spoluhráči sústrediť na vymýšľanie nových stratégií a vyhnúť sa tak zbytočným stratám času.

čas v únikovej izbe plynie skutočne rýchlo

V konečnom dôsledku je tak escape room skvelým spôsobom, ako zistiť, ako dobre (alebo aj zle :)) váš tím komunikuje pod tlakom, a tiež vám dáva príležitosť rozvíjať vaše komunikačné zručnosti.

3. VYBUDUJETE SI MEDZI SEBOU DÔVERU

Jednou z najdôležitejších častí teambuildingu je možnosť rýchlo si vybudovať dôveru k svojmu tímu.

Možno ste sa už stretli s cvičeniami budovania dôvery. Mali ste zaviazané oči a váš tímový partner vás mal navigovaním bezpečne previesť z bodu A do bodu B.

Skutočne vám ale takáto aktivita napovie, či budete schopní pracovať so svojimi spolupracovníkmi? Či sú vytrvalí, spoľahliví alebo vedia komunikovať? To sú otázky,  na ktoré odpoveď ľahko nenájdete na základe takéhoto cvičenia, ale pri úteku z escape room áno.

Po úspešnom úniku z izby, môžete veriť, že Michal vždy všetko zodpovedne dotiahne do konca, vďaka jeho trpezlivosti, ktorú ste si všimli pri riešení zložitých hádaniek. Rebeka s Petrom si zas vedia udržať nadhľad aj v stresujúcich situáciách, keď zvyšok tímu začína panikáriť. Keď bude váš tím v práci pod tlakom, budete sa vedieť spoľahnúť, že táto dvojica potiahne váš projekt vpred.

Dôvera, ktorú si vybudujete počas spoločného úniku z escape room, je práve druh dôvery, ktorú vo svojom pracovnom živote potrebujete.

4. NAUČÍTE SA SPOLU VYHRÁVAŤ (ALEBO PREHRÁVAŤ 🙂 )

Ako tím na pracovisku zdieľate výsledky každého projektu. Niekedy vyhráte veľkú zmluvu, inokedy dostane projekt, na ktorý si brúsite zuby, iná firma. Či už vyhráte alebo prehráte, pracovali ste na tom spolu a následkom budete čeliť taktiež spoločne.

Online escape room teambuilding je skúsenosťou, ktorá môže rýchlo a efektívne pomôcť vášmu pracovnému tímu cítiť sa ako skutočný tím.

Len si to predstavte. Ste spoločne “zamknutí” v miestnosti. Odkázaní na seba a pomoc svojich kolegov. Čas beží. Všetci pracujete na dosiahnutí jedného spoločného cieľa – UNIKNÚŤ!

A čo je najdôležitejšie, nik nemôže uspieť (alebo zlyhať) sám.

5. NAVZÁJOM SA LEPŠIE SPOZNÁTE

Ako povedal Platón: „Hodina hry umožní spoznať človeka viac ako rok konverzácie.”

Najlepším spôsobom, ako spoznať svojich spoluhráčov, je vidieť ich fungovať v rôznych prostrediach. Keď vidíte tých istých ľudí každý deň v rovnakom pracovnom prostredí, dostanete sa do rutiny toho, ako konáte a čo hovoríte. Aktivity zamerané na budovanie tímu vás však vytlačia z vašej zóny pohodlia a umožnia vám reagovať na nové výzvy. 

Možno ste netušili, že Lukáš má fotografickú pamäť. Ale ako náhle bolo treba identifikovať páchateľov,  na prvý pohľad rozpoznal všetky podozrivé tváre. A čo Katka? Zvyčajne taká tichá, no keď vstúpila do väzenskej cely, ujala sa slova práve ona. Vďaka svojim jazykových schopnostiam prekladala čínske znaky na stenách bez použitia nápovedy a ušetrila vám tak kvantum práce a času.

Bez ohľadu na to, ako ste koho doteraz vnímali, budete určite odchádzať z teambuildingu v únikovej hre s úplne novým pohľadom na vašich členov tímu.

6. NIET NAD SPOLOČNÉ ZÁŽITKY

Online teambuilding je možnosť spojiť sa s kolegami mimo práce a vytvoriť si tak spoločné zážitky, ktoré nemusia s ňou nevyhnutne súvisieť.

Ak je vašou najzábavnejšou spomienkou s kolegami to, že ste niekomu rok dozadu prestavili pozadie na pracovnej ploche v čase jeho neprítomnosti, je najvyšší čas dať si pauzu od pracovných povinností a vydať sa v ústrety novým spoločným dobrodružstvám.

Netvrdíme, že po teambuildingu v escape room budete všetci najlepšími priateľmi, ale určite si budete pamätať, na koho sa môžete v stresujúcich časoch spoľahnúť.

Keď sa blíži deadline projektu a napätie v kancelárii stúpa, môže vám to pomôcť obzrieť sa späť a spomenúť si, že ste už takú situáciu spolu úspešne zdolali… Dokonca ste sa pri tom zabavili.

A koniec koncov, ak dokážete spolu dolapiť najväčších kriminálnikov, či utiecť z väzenia, určite spolu dokážete včas dokončiť aj výročnú správu o projekte… 🙂

A AKO TEDA TAKÝ ONLINE ESCAPE ROOM TEAMBUILDING VYZERÁ?

Niekoľko z našich fyzicky existujúcich únikových izieb sme pretvorili do online podoby, a tak si hru môžete odteraz zahrať kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzate.
Stačí vám na to počítač s prístupom na internet a základná znalosť angličtiny, keďže texty v hre sú v anglickom jazyku (nič, čo by ste sami alebo s google prekladačom nezvládli).

AKO TO FUNGUJE?
Po spustení hry sa ocitnete v 360° prostredí únikovej izby. Od štartu máte na dokončenie hry k dispozícii 48 hodín. Ak hráte bez prestávky, zdoláte hru približne za 70 minút, v závislosti počtu hráčov a vašej šikovnosti. Hru si môžete zahrať doma sami alebo s kýmkoľvek na diaľku z viacerých počítačov.💻💻 Okrem vašich akcií v hre vidíte kurzory myšky vašich spoluhráčov, a tak zároveň môžete sledovať, čo práve riešia ostatní členovia tímu. Naplno tak viete spolupracovať ako v reálnej escape room. Nápovedy sú súčasťou hry, takže sa nemusíte báť, že by ste sa niekde zasekli a hru neprešli. Komunikovať môžete so spoluhráčmi cez zoom, skype, messenger alebo obyčajný telefonický hovor.

AKÉ ONLINE ÚNIKOVÉ HRY JE MOŽNÉ SI ZAHRAŤ?

Momentálne sú k dispozícii štyri hry a na ďalších stále pracujeme. K dnešnému dňu si môžete zahrať MINISTRY OF MAGIC,  HOUSE OF ESCOBAR , DEA – MISSION COLOMBA a TUTANKHAMUN.

Všetky ďalšie informácie a novinky o našich online escape hrách nájdete na www.therooms.eu/online.

Prajeme vám príjemnú zábavu! 🙂

online teambuilding v praxi