Akčná Kolumbia v Košiciach, Escobar nesmie ujsť!

„Radšej hrob v Kolumbii, než cela v USA,“ znie slávny výrok narkobaróna Pabla Escobara. My však s teroristami nevyjednávame, my tu nie sme na to, aby sme napĺňali ich posledné priania. Escobarovi sme na stope, no on sa už o nás dozvedel tiež. O sedemdesiat minút sa od zeme odlepí jeho súkromné lietadlo a už ho nikdy nemusíme nájsť. Stihneme ho zastaviť? Čas beží…

Prekážky sú na to, aby sa prekonávali

Trvalo približne rok, kým sa zo skladu a nevyužitého priestoru bývalej reštaurácie stala Kolumbia osemdesiatych rokov. Prvé skupiny odvážnych hráčov nevychádzali z úžasu pri pátraní po stopách Escobara a jeho kumpánov. V tom momente sme vedeli, že naša misia je vydarená. Napriek stovkám pochvalných reakcií však na zdokonaľovaní našej akčne ladenej escape room pracujeme de facto dennodenne a sme si istí, že finálny zážitok stojí za to.

Escobar DEA escape room

Paula, Stanka, Ondrej a Peter, to sme opäť my! Poznáte nás z príbehu o stavbe Stratených v čase, našej prvej escape room, ku ktorej po roku pribudol mladší, no akčnejší brat. Hra Escobar uzrela svetlo sveta 25. augusta 2020. Priznáme sa, bolo pre nás doslova záchranou, že sme to stihli v posledný augustový týždeň. Práve letné mesiace sú totiž v našich escape rooms najpopulárnejšie a bolo skvelé stihnúť vám pripraviť ešte posledný horúci zážitok. Nebol to len boj s časom, všetci vieme, akú dobu žijeme. Escobar od svojho otvorenia, ba prakticky od výstavby bojuje s covidom, s opatreniami, opakovaným zatváraním a následným znovuotvorením, či obavou hráčov baviť sa v spoločnosti v ére pandémie. Napriek tomu všetky nástrahy zdolal a ako veľká výzva stojí pred vami, ktorí si trúfnete v krátkom čase dolapiť niekoľko zloduchov.

escobar alarm

Výzva pre všetkých

Naša hra nie je o drogách, alkohole a vraždách, my chceme, aby ste sa u nás zabavili. Podmanivé dobové rytmy kolumbijskej hudby spred štyroch dekád, kulisy, pri ktorých cítite závan nostalgie, ale aj poriadna dávka akcie a náročných hádaniek sa skĺbili v unikátny zážitok. Nepoznáme inú escape room, do ktorej vstupujete tajným tunelom, zahráte si futbal a zájdete aj do baru. Pestrosť vystihuje Escobara asi najviac, no a jedným dychom dodávame, že určite aj istý nie nízky level náročnosti. Vďaka našim šikovným gamemasterom sa zabavia nováčikovia aj neskúsení hráči, pre ktorých je zdolanie Escobara obrovskou výzvou na úvod eskejpáckej kariéry. Ak si ale trúfnete zahrať si bez nápoved či indícií, budete mať čo robiť. Tešíme sa na vás v „košickej Kolumbii“ na Zvonárskej ulici a určite nám dajte vedieť, či ste tých grázlov napokon dolapili!