Rok 2021 v kocke

Ani sme sa nenazdali a je tu opäť ten čas. Čas, keď nový rok strieda starý. A aj keď sa už nevieme dočkať, čo všetko nám prinesie, predsa len by sme si ešte radi s vami zaspomínali, čo všetko sme stihli spolu zažiť v TheRooms v roku 2021.

NOVINKY V THE ROOMS

Na prvý pohľad sa toho nemohlo udiať veľa. Veď sme boli z nariadenia vlády viac ako polovicu roka zavretí alebo rôznymi režimami obmedzení. No keď sme si prešli uplynulý rok deň po dni, opak bol pravdou! Veď pozrite sami. 🙂

ONLINE ÚNIKOVÉ HRY Z POHODLIA DOMOVA

Štvormesačný lockdown hneď od začiatku preveril nejednu prevádzku, a to nielen na Slovensku. Každý kto mohol, prechádzal do online priestoru. E-shopy rôzneho druhu vznikali rapídnou rýchlosťou. No nám, prevádzkovateľom escape room priemyslu, zameranom na zábavu založenú na osobných kolektívnych stretnutiach a budovaní tímového ducha, bola táto forma na míle vzdialená. Teda… až kým sme sa jedného dňa nedostali k možnosti zahrať si zahraničnú online escape room v beta verzii ako tzv. testeri. Hoci sme hrali v online priestore, zabavili sme sa nad očakávania. Kontaktovali sme tvorcu hry a tu sa začal písať príbeh našich vlastných online únikových hier.

online escape room

Profesionálnou 360° kamerou sme zachytili naše reálne existujúce únikové izby, ktoré môžete nájsť na Slovensku v Košiciach. Následne sme ich graficky upravili tak, aby sme dosiahli najlepší online zážitok v interaktívnom 360° prostredí a vy ste mohli mať pocit, akoby ste sa ocitli v skutočnej miestnosti. Hry môžete hrať s priateľmi na diaľku bez ohľadu na to, v ktorom kúte sveta sa nachádzate. Stačí mať pripojenie na internet. K dnešnému dňu nájdete na našej webstránke osem ONLINE únikových hier. Už je len na vás, ktorú si ako tím vyberiete!
A čo je ich výhodou oproti hrám v kamenných prevádzkach? Ak nemáte s kým zájsť do escape room, v online priestore môžete hrať aj ako jednotlivci!
Trúfli by ste si? 🙂

aj takto vyzerá naša online hra

online zážitok v Krajine zázrakov

Mali sme skvelých hercov!

2021 a takéto vybavenie? Prečo nie :)

NOVÁ MESTSKÁ ÚNIKOVÁ HRA

Minulý rok sme priniesli našu prvú mestskú únikovú hru BOSORKY, ktorá preverila nie len vaše mozgové závity, ale i fyzickú kondíciu. Odohráva sa totižto na 6,5 km dlhom okruhu v širšom centre mesta. A hoci to poväčšine zvládate ľavou zadnou, rozhodli sme sa počas leta 2021 pridať do nášho portfólia novú “lajtovejšiu” mestskú únikovku.

Mestská hra KOŠICKÝ POKLAD odohrávajúca sa na trase dlhej 2 kilometre vás vráti do doby stredovekých Košíc. Dozviete sa kadiaľ viedli mestské hradby, kde stáli vstupné brány do mesta a rôzne iné kuriozity, ktoré ste možno doposiaľ nevedeli.
Ak celý život snívate o nájdení pokladu, teraz je ten správny čas vytvoriť pátrací tím a vyraziť. Za pekného počasia si hru môžete zahrať aj v zimných mesiacoch.

City game košický poklad

Nie počas celého roka 2021 sme museli nosiť rúška

Takto sa bavíme počas mestskej hry

NÁROČNOSŤ, ÚSPEŠNOSŤ a REKORDY únikových izieb

Dlho sme sa na to chystali a konečne sa nám to tento rok podarilo uskutočniť! Na jeseň sme zosumarizovali naše dlhé roky zbierané štatistiky, prekopali web a vytvorili podstránku, na ktorej nájdete dôležité informácie o každej escape room, aby sa vám ľahšie rozhodovalo, ktorá bude pre váš tím tá najvhodnejšia.
Okrem stručného popisu, čo vás čaká v jednotlivých izbách a čím je ktorá výnimočná oproti ostatným, tu nájdete aj ďalšie údaje, na ktoré sa najčastejšie pýtate našich gamemasterov pred hrou.
Obtiažnosť: Čím viac bielych kladiek, tým je izba náročnejšia
Úspešnosť: Percentuálny počet tímov, ktoré zdolali danú izbu pod 70 minút
Rekord: Najrýchlejší čas a názov tímu, ktorému sa v rekordnom čase podarilo zdolať danú izbu

Pridali sme info o každej izbe

ZÍSKAJTE TITUL ÚNIKOVÉHO ŠPECIALISTU

V novembri na všetky naše prevádzky dorazili ESCAPE KARTIČKY a PEČIATKY s motívmi únikových hier a my sa už nevieme dočkať ako vám ich postupne odovzdáme a opečiatkujeme. Okrem peknej pamiatky na svoje úniky získate každý piaty vstup za nevídanú cenu.
A to nie je všetko! Podľa toho, koľko pečiatok vyzbierate, čakajú na vás ďalšie odmeny v podobe darčeka, zaradenia do žrebovania o hodnotné ceny, a na tých najväčších roomkáčov napokon medaila ÚNIKOVÉHO ŠPECIALISTU.
Pečiatky je možné zbierať za hry odohrané od 19.11.2021 do 31.12.2023. Všetky pravidlá nájdete TU.

Hľadáme únikového špecialistu

PRE SVET MALÉ, NO PRE NÁS VEĽKÉ VECI, KTORÉ SPRAVILI ROK 2021 KRAJŠÍM

ZÁSNUBY V ESCAPE ROOM

V jedno krásne letné ráno sme obdržali e-mail. A nepotešilo nás len to, že si k nám naši verní hráči prídu zahrať ďalšie hry, ktoré im ešte chýbajú do zbierky. V poznámke objednávky sme zahliadli, že skutočné dobrodružstvo príde až po hre. A veru… slzy dojatia, radosti, prekvapenia i šťastia sme mali v očiach aj my! Zásnuby v miestnosti plnej ligotavých svetielok v únikovej hre STRATENÍ V ČASE vyšli na jednotku a “našim” snúbencom želáme ešte veľa takýchto krásnych zážitkov v ich spoločnom živote. 🙂

Zásnuby v escape room Žiadosť o ruku v escape room Stratení v čase

KDE BOLO V ROKU 2021 O NÁS EŠTE POČUŤ?

Sú dni, kedy vytrvalo pracujeme, vymýšľame nové projekty, iniciujeme spolupráce. A potom sú dni, kedy nás naopak niekto iný osloví s vlastným záujmom o spoluprácu s TheRooms. Tieto momenty sú pre nás veľkým zadosťučinením a tešíme sa, že tento rok nastali v krátkom čase po sebe hneď 3x.

UTAJENÝ ŠÉF

Ak ste aj v dnešnej dobe priaznivcom sledovania klasickej televízie, určite ste zahliadli aspoň raz reláciu Utajený šéf. Práve v nej ste mohli spoznať priestory našej najnovšej únikovej izby X-MUTANTI. Zdá sa, že pani Lenka prežívala v únikovej izbe rovnaké pocity ako mnohí naši hráči. Najprv nervozita, zmätok „kam som to vlastne prišla“ a potom zábava a radosť z nového zážitku. Ak vám to uniklo, a radi by ste si túto časť relácie pozreli, určite ju nájdete v archíve televízie Markíza z 29.9.2021.

OUTSIDER ON MOVE

„Život ti predostiera nové veľké biele plátno, aby si si svoj život nanovo namaľoval.“ Projekt agentúry DAISY GROUP povzbudzuje deti a mladých ľudí k pohybovým aktivitám rôzneho druhu. Nechajte sa inšpirovať videami aktivít, ktoré postupne natáčajú, zaklapnite notebook, odložte telefón a buďte kým len chcete. Svet predsa toho toľko ponúka! 🙂

Zážitky, ktoré natočili v našich izbách nájdete tu:
Stratení v čase video

Stratení v čase

JIG-SAW video

jig-saw

KOŠICE MESTO ZÁŽITKOV – aj vďaka únikovým izbám

Košice nie sú len mestom krásnym, ale aj zážitkovým. A to za každého počasia. Čo všetko sa dá v nich zažiť nájdete v decembrovom článku Denníka N. A my sa vám v tomto našom koncoročnom článku pochválime fotkami, ktoré počas fotenia pre Denník N vytvoril šikovný fotograf Marek z Visit Košice. Ďakujeme! 🙂

Košice - mesto zážitkov nielen v roku 2021 Pandora - izba v štýle Avatar Ľahneš si sem? Kúzlo Pandory

REKORDÉRI ROKU 2021

Kým rok 2019 bol v TheRooms rokom padajúcich rekordov v takmer všetkých izbách a v roku 2020 sa podarilo prekonať časový rekord v troch izbách, počas roku 2021 nepadol rekord ani v jednej. A tak tabuľka rekordných časov a tímov ostáva oproti roku 2020 aj naďalej nezmenená.

NAJRÝCHLEJŠIE TÍMY V THEROOMS K 31.12.2021

Tutanchamon 35:19 HR-Tím: HRáči
Piráti 28:59 PRIEVOZNÍKOVCI
Pandora 37:43 POPRADKE(Praha)
Útek z väzenia 38:17 WORLD RECORD
Tajomná Komnata 39:05 LITTLE SHARKS
Stratení v čase 39:11 PRVÍ
Spoločenstvo prsteňa 40:30 THE FLYING FOOLS
Jig-Saw 41:43 FUBARCOM
Sherlocked 44:00 ĽUTERANI
Krajina Zázrakov 48:22 ČAJOVÝ VEČIEROK
Záhady Rokfortu 51:22 MEDŽIK TÍM
Escobar 53:04 FÚRIK
X-Mutanti 39:00 ZVOLENSK

Žeby noví rekordéri čakali na rok 2022?
Necháme sa prekvapiť! 🙂
A s touto nádejou vstupujeme do nového roka, ďakujeme za všetky spoločné zážitky v uplynulom roku 2021 a do nasledovného vám želáme len to najlepšie, najzdravšie a najzábavnejšie! 🙂

Váš tím TheRooms.eu