Moriarty zúri, Sherlock ho naháňa už päť rokov

… Jeden muž ovláda celé mesto. Pod palcom má všetky obchody, továrne, parlament aj políciu. Veľa ľudí by ho rado videlo za mrežami. No aj zákon je naňho prikrátky. Volá sa Moriarty…

A predsa ho môžete dolapiť! Nie je to jednoduché, práve naopak. Výzvu len pre tých najodvážnejších zdolávate v escape room Sherlocked už päť rokov. Väčšinou s nadšením, úsmevom, ale často aj trápiac sa s neľahkými rébusmi neľútostného zločinca.

Nápad za sto bodov!

Voláme sa Jakub, Janči a Peter a naša izba, ktorej inšpiráciou je príbeh najväčšieho detektíva všetkých čias Sherlocka Holmesa, oslavuje 11. augusta 2022 piate narodeniny. Vraví sa, že pri kofole ešte žiadny dobrý nápad nevznikol. Na Silvestra 2016 sme sa stretli na chate. Už je to dávno a vlastne, možno pri tom bola aj kofola, ale to nie je podstatné. Debatu sme viedli o biznise, keďže dvaja z nás už prevádzkovali Tajomnú Komnatu vo Vranove. Čo však dobyť košický trh? Tento nápad sme si nemohli nechať ujsť. A pamätali sme si ho aj na ráno…

sherlock zeleninový trh

Udalosti nabrali rýchly spád, už vo februári 2017 sme sa pustili do budovania izby v priestoroch, ktoré sme našli na Hlavnej 5 v Košiciach. Sú to veľké podzemné komnaty či pivnice vhodné až pre tri hry. Sherlock, Pán Prsteňov a Útek z väzenia. Témy boli od začiatku jasné a už sme sa len dohodli, ktorou začneme. Dnes môžeme s hrdosťou povedať, že Sherlock nadšencov escape room láka a vlastne je to najsilnejšia téma našej značky, čo sa dlhodobého záujmu týka.

Detektívnych escape room je vo svete veľa, ide o overenú kvalitu, ľudí lákajú. Obsahujú mnoho záhad, vzbudzujú zvedavosť, túžbu po pátraní. My sme tú našu dokončili po šiestich mesiacoch. Dalo by sa povedať, že je to dobrý čas, stavali sme už aj oveľa dlhšie. Nemenej dôležité však popri budovaní Sherlocked bolo aj pracovať na značke TheRooms ako takej. Spolu s majiteľmi franšízy Filipom a Aďkou sme budovali webstránku, franšízový systém, prekopávali marketing a okrem toho všetci pilne stavali nové izby. Postupne k nám pribúdali ďalší kolegovia až sme sa stali najsilnejšou escape room značkou na slovenskom trhu.

kto sme?

Priestor na poriadne vybláznenie

Ozaj, viete, že Sherlocked je vôbec najväčšou izbou TheRooms? Celkom 105m2 ponúka obrovský priestor na zábavu. Dominantou je, azda to môžeme prezradiť, velikánsky koč z Viktoriánskeho obdobia. Samozrejme, zohnať ho bolo nemožné, prípadne pridrahé. Preto sme sa rozhodli celý ho od piky sami postaviť. Výsledok skutočne stojí za to, dodnes sme naň patrične hrdí. V koči sa pohodlne usadí šesť ľudí a ten pocit je neopísateľný.

sherlock escape room koč

Tak čo, pridáte sa k nim a pokúsite sa dolapiť Moriartyho? Je medzi vami nový Sherlock? Neváhajte, ak to stihnete počas narodeninového víkendu od piatka 12. do nedele 14. augusta, získate zľavu 4€ na osobu. Tešíme sa na vás!