Rok 2020 v kocke

14 únikových izieb, 1 city game, 1 online úniková hra, hráčsky portál MYROOMS, natáčanie hudobného videoklipu v únikovej izbe a omnoho viac!

Viete o čom hovoríme?
Ak je vašou odpoveďou “rok 2020 v TheRooms.eu”, tipujete správne.

A aj keď z každej strany počúvame priania, aby ten údajne nešťastný rok 2020 už skončil, my sme sa dnes rozhodli pozrieť na to, čo všetko dobré sa nám v ňom napriek okolnostiam (a možno aj práve vďaka nim) podarilo a aké nezabudnuteľné momenty sme mohli spolu s vami zažiť. 🙂

ÚNIKOVÁ ONLINE HRA NA DOMA

Kým do polovice marca sme si veselo užívali život bez obmedzení, v druhej časti mesiaca nám nový vírus klepol po prstoch a namiesto únikových izieb, kde sme sa dovtedy s nadšením nechávali všetci dobrovoľne zamykať, nás uväznil v našich domovoch. A aj keď “povinne nariadený oddych” prvé dni padol dobre viacerým, postupom času nám, ako aj vám, začali chýbať tie bežne prístupné aktivity, ktorými sme si zvykli spestrovať život. A tak sme pre vás pripravili zábavu na doma v podobe únikovej hry Stratený artefakt, ktorú si hneď za prvé tri týždne stiahlo presne 689 z vás a z pozitívnych ohlasov sa tešíme ešte aj dnes.

Hra je stále prístupná TU, a tak si ju naďalej môžete kedykoľvek zahrať sami alebo so svojimi blízkymi.

TRI NOVÉ ÚNIKOVÉ IZBY

Váš záujem a radosť z hry na doma nám dodali energiu do “lockdownového” obdobia a kým sme vás nemohli v našich existujúcich izbách privítať, pustili sme sa aspoň naplno do výstavby ďalších. Aj vďaka tomu sa v druhej časti roka portfólio našich únikových izieb rozšírilo o ďalšie tri, a tak si v súčasnosti môžete vybrať spomedzi 14 nezabudnuteľných dobrodružstiev pod jednou značkou. Detektívka, horor, krimi, sci-fi či rozprávková tematika? To všetko máme pre vás pripravené. Nech sa páči, stačí si len vybrať.

A čo bude teda úlohou vášho tímu v troch najnovších únikových izbách, ktoré nám priniesol rok 2020? Poďme sa na ne pozrieť trošku bližšie.

ZÁHADY ROKFORTU

Ocitáte sa na svojej domácej pôde, v Rokforte. Posledná bitka sa nezadržateľne blíži a temné sily sa snažia infiltrovať vašu pevnosť. Temnému pánovi sa podarilo preniknúť do Rokfortu a pomocou jedného zo svojich posluhovačov ukryl v jeho útrobách predmet nakazený čiernou mágiou. Avšak nedá sa vypátrať ani pomocou kúziel a najsilnejších čarov. Existuje ale jedna možnosť ako tento predmet nájsť. Je to spomienka smrťožrúta, ktorý ho ukryl. Vašou hlavnou úlohou je nájsť jeho spomienku a vďaka nej vypátrať začarovaný predmet. Bez tejto spomienky ponechávate osud sveta iba náhode.

ESCOBAR

Pripravte sa na najväčší policajný zásah v dejinách Kolumbie! Pablo Emilio Escobar Gaviria. Meno, ktoré je stelesnením hrôzy. Už viac ako desať rokov terorizuje Kolumbiu. Krajina však môže byť konečne opäť slobodná. Bez násilia, bez drog a bez strachu vyjsť do ulíc.Protidrogové komando DEA v spolupráci s domácimi policajnými zložkami a armádou zahnalo Escobara do kúta. Už nemá peniaze, už nemá podporu. Avšak je na úniku a stále nebezpečný. Podarilo sa nám vypátrať jedno z množstva jeho honosných tajných sídiel. Podľa našich informácií je Escobar pripravený ujsť z krajiny súkromným lietadlom za 70 minút. Práve toľko času máte, aby ste lokalizovali jeho, aj ďalších členov kartelu. Spolu ho dostaneme!

X-MUTANTI

Mutanti sú ľudia ďalšej generácie. Vrodený mutačný gén X im dodáva rôzne nadľudské schopnosti. Tieto schopnosti spôsobujú u ľudí strach a nenávisť voči mutantom. Profesor X však verí, že ľudia a mutanti môžu žiť spolu na zemi v mieri. Založil preto Školu pre nadané deti, kde učí mladých mutantov využívať svoje schopnosti v prospech ľudstva. Dlhoročný priateľ Profesora X, Magneto, však už utrpel veľa krívd od ľudí. Založil Bratstvo zlých mutantov s cieľom vyhubiť ľudstvo. Preniká do školy pre nadané deti a nachádza cerebro, ktoré mu umožní otráviť každého jedného človeka na zemi. Rýchlo mutanti! Vráťte sa do Školy pre nadané deti, využite svoje superschopnosti, porazte Magneta a zachráňte ľudstvo skôr ako bude neskoro!

PRVÁ MESTSKÁ ÚNIKOVÁ HRA

Hrali ste už niekedy mestskú hru? Viacero väčších zahraničných, ale i slovenských miest už túto formu zábavy pre domácich i turistov ponúka, no v Košiciach takýto koncept poznávania mesta dlho chýbal. A tak sme sa rozhodli priniesť vám zážitok z escape room aj priamo do ulíc širšieho centra Košíc. Načasovanie spustenia mestskej hry nebolo bohužiaľ najšťastnejšie, nakoľko sa pár dní na to zaviedol okrem opätovného lockdownu aj zákaz vychádzania a po jeho ukončení zas nastúpila pani zima.Tá niektorých z vás však neodradila, a tak niekoľko odvážnych tímov stihlo vyskúšať predsa len ešte v tomto roku nový spôsob ako navštíviť nepoznané a zaujímavé košické miesta a zábavnou formou sa tak dozvedieť viac o ich histórii i miestnych legendách.

A aký príbeh čaká váš tím v mestskej hre BOSORKY?

Košice sú opradené mnohými mýtmi a legendami, tajomnými príbehmi a dodnes nevyriešenými záhadami. Mesto, v ktorom sa stáročia spájali mnohé kultúry, je však dnes v ohrození. Mesto, ktoré prežilo morovú epidémiu či svetové vojny, stojí na prahu posledného veľkého boja. A mnohí o ňom ani len netušia… Bosorky, ktoré dlhé stáročia pripravujú recept na magický elixír, sú už veľmi blízko k jeho dokončeniu. Zaslepené blížiacim sa úspechom však urobili chybu, ktorú musíte využiť…Tak čo? Trúfnete si zastaviť ich?

AKO SA NAŠIM HRÁČOM TENTO ROK PRI ÚNIKU DARILO?

Podobne ako predchádzajúci rok, najväčšiu úspešnosť pri úniku pod 70 minút dosahovali tímy v escape room Piráti. V roku 2020 úspešne zmáklo túto izbu až 94,04% tímov. Izba Piráti je veľmi obľúbená aj medzi deťmi, preto ak pre svoje ratolesti chystáte narodeninovú oslavu, s lampášmi v ruke, pirátskymi kostýmami na sebe a honbou za pokladom to môže byť pre nich nezabudnuteľný zážitok.

Naopak, kým minulý rok najviac zo všetkých izieb potrápila mozgové závity našich hráčov Krajina zázrakov, v ktorej v časovom limite 70 minút uspelo 54,6% nebojácnych tímov, tento rok nastavili latku obtiažnosti ešte vyššie nové izby. Izbu Záhady Rokfortu zmáklo pod 70 minút 41,71% tímov a izbu Escobar 38,32%. Povinnou posádkou týchto izieb teda bude tím vyskladaný zo všetkých typov hráčov, s ktorými zaručene uspejete v každej escape room. Že akí hráči to sú? Všetko sa dozviete v našom článku 4 typy hráčov, s ktorými uspejete v každej escape room. 🙂

REKORDÉRI ROKU 2020

Kým rok 2019 bol v TheRooms rokom padajúcich rekordov, v roku 2020 sa podarilo prekonať časový rekord len v troch izbách, čo svedčí o tom, že predošlé tímy nastavili tempo úniku naozaj vysoko.:-)

Tento rok gratulujeme k vylepšeniu času tímom: HR-Tím: HRáči v izbe Tutanchamon s časom 35:19, Čajový večierok s časom 48:22 v izbe Krajina Zázrakov a novým pirátskym rekordmanom Prievozníkovci s časom 28:59.

NAJRÝCHLEJŠIE TÍMY V THEROOMS k 31.12.2020

Tutanchamon 35:19 HR-Tím: HRáči
Piráti 28:59 PRIEVOZNÍKOVCI
Pandora 37:43 POPRADKE(Praha)
Útek z väzenia 38:17 WORLD RECORD
Tajomná Komnata 39:05 LITTLE SHARKS
Stratení v čase 39:11 PRVÍ
Spoločenstvo prsteňa 40:30 THE FLYING FOOLS
Jig-Saw 41:43 FUBARCOM
Sherlocked 44:00 ĽUTERANI
Krajina Zázrakov 48:22 ČAJOVÝ VEČIEROK
Záhady Rokfortu 51:22 MEDŽIK TÍM
Escobar 53:04 FÚRIK
X-Mutanti 39:00 ZVOLENSK

Čo myslíte? Podarí sa práve vám v budúcom roku niektorý z rekordov prekonať? 🙂

MALIČKOSTI, KTORÉ SPRAVILI ROK 2020 KRAJŠÍM

NATÁČANIE HUDOBNÉHO VIDEOKLIPU V ESCAPE ROOM

4. októbra sa v Záhadách Rokfortu diali magické veci. Priestormi sa rozliehal nádherný zvuk huslí v podaní nadanej umelkyne Victoria Linnen, ktorá si ju vybrala pre natočenie svojho videoklipu k jednej z jej cover skladieb. Sme naozaj šťastní, keď vám naše izby učarujú nie len po tej hernej stránke a môžu v nich vzniknúť takéto krásne spolupráce. Výsledok si môžete pozrieť TU.

MIKULÁŠSKY VÍKEND V ESCAPE ROOM

5. a 6 decembra vás v izbách čakala anjelsky krásna atmosféra, čertovsky dobrá zábava, predvianočná nálada a izba plná poskrývaných sladkých prekvapení.

HRÁČSKY PORTÁL MYROOMS

Začiatkom decembra sme spustili nový hráčsky portál, cez ktorý si môžete už teraz nabiť online kredit na hru, zapojiť sa do špeciálnych súťaží ako napríklad adventný kalendár a už v budúcom roku v ňom pribudne množstvo ďalších funkcií a hráčskych benefitov. Čo všetko pripravujeme, nájdete v sekcii MYROOMS-výhody.

PONDELKOVÉ HÁDANKY

Pondelky vraj nemá nikto rád… Iba žeby….na vás počas celého roka čakala v prvý deň v týždni na našom Facebooku a Instagrame nová hádanka, vďaka ktorej si precvičíte mozgové závity a naštartujete sa tak na zvyšné dni… Tak schválne? Pamätáte si riešenie tejto hádanky? 🙂

Ak ste hádanky doteraz nepostrehli, pokračujeme s nimi aj v novom roku.

KEĎ NOVÝ ROK STRIEDA STARÝ…

Priatelia, aj vy máte zrazu pocit, že napriek všetkému zlému mal ten rok 2020 predsa len niečo do seba a priniesol nám v určitom smere viac ako sa na prvý pohľad môže zdať?
Kým rok 2019 bol plný neobmedzenej zábavy, firemných teambuldingov, rodinných osláv, rozlúčiek so slobodou či kamarátskych otužovačiek, rok 2020 nás naučil zomknúť sa, tvoriť a pracovať násobne viac, aby sme tu mohli byť s vami napriek všetkému aj naďalej. Bez vašej priazne a záujmu o túto formu zábavy by všetka tá snaha však bola zbytočná, preto vám srdečne ĎAKUJEME, že ste sa pri každej príležitosti k nám opäť vrátili a tešíme sa na spoločné zážitky v roku 2021! 🙂