Stratení v čase sfukujú už tri sviečky na torte

Rozhodnutie pustiť sa do výstavby Escape room pre nás nebolo ťažké. Na jednej strane sme ako hráči veľkí fanúšikovia únikových izieb, na druhej sme zasa videli obrovský potenciál tohto druhu zábavy smerom dobudúcna. Ak sa to spojí s kvalitou a menom značky The Rooms, rovnica má jednoznačné riešenie.

Dnes sa nám ani nechce veriť, že keď sme sa ako partia priateľov pripojili k The Rooms, mala táto spoločnosť v Košiciach otvorené “iba” štyri izby – Tutanchamon, Jig-Saw, Piráti a Sherlocked. Všetky ostatné boli vo výstavbe, alebo na jej začiatku a my sme sa postupne stávali tak trochu aj ich súčasťou, či aspoň testermi. Poďme však pekne poporiadku…

Výstavba escape room bola náročná, aj zábavná

Výstavba escape room bola náročná, aj zábavná

Stratení v čase

Najväčšou a hneď aj najdôležitejšou dilemou pri výstavbe escape room, ktorú sme riešili od jari 2018, je téma. Práve tá totiž predáva, zaujme hneď na prvý pohľad a určuje, či biznis môže byť úspešný. Túžili sme po čomsi ako Prison Break, ale ten už mali kolegovia rozostavaný. Rozmýšľali sme nad Hrou o tróny, či dobrodružstvom na štýl Indianu Jonesa… Rozhodla však túžba neobmedzovať sa na známy film/príbeh a jeho kulisy. V izbe Stratení v čase zažijete v každej chvíli niečo neočakávané, cestovanie v čase je unikátnym zážitkom, na ktorý sa nedá pripraviť.

Vďaka cenným radám od kolegov z The Rooms sa nám podarilo rýchlo nájsť vhodný priestor. Naozaj to nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Okrem toho, že by mal byť v centre mesta, musí spĺňať určité hygienické aj bezpečnostné štandardy. Dokopy sme si dali aj tému hry, jej postupný priebeh, ktorý sme neskôr na miliónkrát dolaďovali a vylepšovali a mohlo sa začať stavať.

Prvá veľká maľba v izbe Stratení v čase

Štyria konštruktéri

V novinách “Cassovia Košice”, ktoré vyšli v špeciálnej edícii ako promo našej izby, sa píše o štyroch konštruktéroch z Liptova, Gemera a Šariša. Voláme sa Stanka, Paula, Ondrej a Peter.  Verte, že keď sme do priestoru vstúpili prvýkrát, konštruktérmi sme ešte ani zďaleka neboli. Premeniť miestnosti vypratané po bývalej reštaurácii na rôzne obdobia svetových dejín, vymyslieť priestor, v ktorom dokážete uniknúť z reality a na 70 minút zabudnúť na vonkajší svet a zakomponovať doň ešte viac ako 20 hádaniek, je výzva ako hrom!

Určite by sme si len ťažko poradili bez pomoci kamarátov, rodičov a blízkych. Viete ako to býva, každý ovláda niečo. Jeden vie maľovať, druhý robí s elektrinou, tretí má doma zásoby dosiek a driev, štvrtý zasa dekorácie, piaty je šikovný majster a šiesty má čas a chuť pomáhať so všetkým, čo je potrebné. Dodnes si živo pamätáme prvú nesmelú návštevu píly v Šebastovciach. Odviezli sme si 40 OSB dosiek a 70 hranolov. Odvtedy sme sa tam ešte vrátili aspoň trikrát, kým bola prvá escape room hotová. Keby sme vedeli, ako po rokoch ich cena stúpne, tak by sme ich dnes predali a boli za vodou 🙂

Ako však čas plynul (a niekedy veru strašne rýchlo), cestovanie v čase naberalo nádherný ráz. Prvá skupinka dobrodruhov si hru vyskúšala v otvárací deň 20. mája 2019. Neradi by sme na tomto mieste prezradili o interiéri izby viac ako je potrebné. Hovoria za nás stovky spokojných hráčov a ich reakcie či už na sociálnych sieťach, alebo priamo na recepcii po odohraní hry. A najlepšou vizitkou výbornej práce a kvality všetkých izieb je fakt, že málokto skončí po prvej či druhej odohranej hre. Escape rooms sú vysoko návykové a my sa tešíme, že ak ste u nás ešte neboli, čoskoro sa určite uvidíme.

Aká by to bola escape room bez wow efektu?

Výbuch sopky v únikovej izbe? Stratení v čase vás prekvapí mnohým...

V niektorých escape rooms sa vrátite až do minulosti. Ozaj, kde mám zápalky?